IMRIMER

Wiosna w winnicach

Plantacja

Sadzenie odbywa się pod koniec maja, po okresie odpoczynku i po przygotowaniu terenu. Winogrona nie mogą być zbierane przed pojawieniem się trzeciego listka czyli dwa lata po zasadzeniu. Plantacja jest surowo reglamentowana aby zapewnić doskonałość lokalnych gruntów i winorośli.

Usuwanie zbędnych pędów

Praca odbywa się w połowie maja i polega na usunięciu wszystkich „zachłannych” pędów rosnących na starych strukturach. Pędy mogłyby skonsumować soki roślinne głównym pąkom. Jest to ręczna, monotonna praca, o której przebiegu i skuteczności decyduje winiarz.

Podwiązywanie winorośli

Zawiązywanie polega na kontrolowaniu porostów winorośli przywiązując drewno do metalowego drutu, wcześniej zainstalowanego w winnicy, za pomocą specjalnych szczypców. W ten sposób winnica będzie rosnąć pod kontrolą.

 

  

Adres

Champagne METEYER Père & Fils

39 rue de l'europe
02850 Trélou sur Marne

+33 (0)3.23.70.26.20

Godziny

Godziny przyjęć:
od poniedziałku do soboty
9.30 - 17.00

 

Napisz do nas

newslettery

Informacje o wydarzeniach , ofertach, targach.

Informacje prawne Mapa serwisu Kontakt Odwiedź nas Logowanie C.G.V. Mini-blog Wyciskanie (Pressurage) Kompozycja Leżakowanie (Maturation) Wstrząsanie (Remuage et dégorg

Champagne METEYER Père & Fils - 39 rue de l'Europe - 02850 Trélou sur Marne
Tél. : +33 (0)3.23.70.26.20
Nadużywanie alkoholu jest niebezpieczne dla zdrowia. Spożywać z umiarem

© 2003-2020 Champagne METEYER Père & Fils - Maître d'œuvre Formalog .info / eNovanet (Château-Thierry) - Moteur eChampagne 6.0 - 3 visiteurs connectés.