IMRIMER

Kompozycja

Kompozycja Szampanów wiadomość

Jednym z sekretów Szampanów są ich kompozycje. Większość Szampanów jest wynikiem mieszanek  z licznych roczników (assemblage), różnorodnych winnic lub odmiennych gatunków winorośli. Pozwala to na utrzymanie jakości i niezmiennego stylu, pomimo, ze każdy rocznik, każde winobranie jest niepowtarzalne pod względem ilości i jakości zbiorów.

Do mieszanek wykorzystuje się winna z rezerw. Każdego roku część zbiorów jest przechowywana przez 2 lub 3 lata w kadziach, po pierwszej fermentacji alkoholowej.

Sztuką jest osiągnięcie harmonii i ciągłości. Każdy winiarz zazdrośnie strzeże sekretu tej operacji, która da jego Szampanom unikatowy charakter i indywidualność. Jeśli winobranie jest wyjątkowe pod względem jakości, winiarz może zadecydować wyprodukowanie Szampana rocznikowego (millessime) bez domieszki wina z rezerwy.

Butelkowanie

Po przygotowaniu mieszanek wino jest butelkowane. Każdy winiarz proponuje zazwyczaj kilka gatunków różniących się jakością, proporcjami winorośli, wiekiem etc.
Podczas przelawania do butelek (tirage) należy dodać niewielką ilość enzymów (drożdży) i słodkiego «tirage liquor» aby ułatwić drugą fermentację.

Ta druga fermentacja powoduje uwolnienie dwutlenku węgla w zakapslowanej hermetycznie butelce. Ciśnienie może wówczas osiągnąć 5-6 kilogramów. Jest to bardzo delikatna operacja, która musi przebiegać powoli i przy stałej temperaturze. Dzięki temu otrzyma się delikatną pianę i subtelne aromaty.

  

Adres

Champagne METEYER Père & Fils

39 rue de l'europe
02850 Trélou sur Marne

+33 (0)3.23.70.26.20

Godziny

Godziny przyjęć:
od poniedziałku do soboty
9.30 - 17.00

 

Napisz do nas

newslettery

Informacje o wydarzeniach , ofertach, targach.

Informacje prawne Mapa serwisu Kontakt Odwiedź nas Logowanie C.G.V. Mini-blog Wyciskanie (Pressurage) Kompozycja Leżakowanie (Maturation) Wstrząsanie (Remuage et dégorg

Champagne METEYER Père & Fils - 39 rue de l'Europe - 02850 Trélou sur Marne
Tél. : +33 (0)3.23.70.26.20
Nadużywanie alkoholu jest niebezpieczne dla zdrowia. Spożywać z umiarem

© 2003-2021 Champagne METEYER Père & Fils - Maître d'œuvre Formalog .info / eNovanet (Château-Thierry) - Moteur eChampagne 6.0 - 1 visiteur connecté.