IMRIMER

Winiarstwo racjonalne

„Natura jest wiarygodnym i uniwersalnym nauczycielem dla patrzącego."
Carlo Goldoni

Racjonalne metody uprawiania winorośli.

Produkcja respektująca środowisko naturalne jest obowiązkiem winiarza z kontrolowanego obszaru produkcji Szampana ( AOC).
Dla nas szacunek dla Ziemi, naszej Gleby, Roślinności i Środowiska naturalnego jest fundamentalny. Nasze winnice posiadają label HVE (wysoka jakość środowiskowa) i są uprawiane naturalnymi metodami w ścisłym powiązaniu z warunkami meteorologicznymi.

Obszar produkcji

Szampania charakteryzuje się szczególnym klimatem i lokalizacją geograficzną, które nadają wyjątkowy charakter uprawianym winoroślom, przypisując im cechy poszukiwane w produkcji Szampana – spontaniczną świeżość i finezje.
Szampania posiada rygorystyczny klimat dla winorośli. Podwójne wpływy klimatyczne (oceaniczny i kontynentalny), sprowadzają mroźne i destrukcyjne zimy i, pomimo ograniczonego słońca, gorące lata. Inną charakterystyczną cechą Szampanii jest wapienne podłoże. Kreda promuje drenaż i tworzy naturalny zbiornik wodny, który jest idealnym terenem dla winorośli i promuje dojrzewanie winogron. Ta unikalna kombinacja czynników nadaje Szampanowi wyjątkowe cechy, które przyczyniły się do jego światowej reputacji.

 

Obecnie w domenie

Szampany autorstwa Francka Météyer

Champagne METEYER Père & Fils

39 rue de l'europe
02850 Trélou sur Marne

+33 (0)3.23.70.26.20

Godziny

Godziny przyjęć:
od poniedziałku do soboty
9.30 - 17.00

 

Napisz do nas

newslettery

Informacje o wydarzeniach , ofertach, targach.


Informacje prawne Mapa serwisu Kontakt Odwiedź nas Mini-blog Wyciskanie (Pressurage) Kompozycja Leżakowanie (Maturation) Wstrząsanie (Remuage)

Champagne METEYER Père & Fils - 39 rue de l'Europe 02850 Trélou sur Marne
Tél. +33 (0)3 23 70 26 20
- Nadużywanie alkoholu jest niebezpieczne dla zdrowia. Spożywać z umiarem -
© 2003-2024 Champagne METEYER Père & Fils - Réalisation enovanet - Moteur eChampagne - 3 visiteurs connectés.