Historia

„Tradycja nie jest przestarzałym zwyczajem; ona utwierdza ".
Edward Norton

Nasza rodzinna firma istnieje od sześciu pokoleń. W roku 1860, Pierre Clément, winiarz w Trelou-sur-Marne odziedziczył jeden hektar winnic od teścia Arthura Narcy, który mieszkał w Montigny-sous-Châtillon. Pierre Clément jako pierwszy w Trélou-sur-Marne zainstalował, w 1929 roku, własną wyciskarkę o pojemności 2000kg. W tym samym roku wycisnął dla winiarzy z okolicy 156 beczek wina (około 32000 litrów), co było olbrzymią ilością w tych latach.

Syn Pierra - Jean Clément przejmuje winnice i powiększa eksploatację poprzez wymiany i wykup działek, następnie wydzierżawia winnice swojemu zięciowi - METEYER Jacky, który wraz z żoną Annette przyczynia się do zwiększenia obszaru winnic Szampana METEYER.
Dzisiaj właścicielem winnicy jest Franck METEYER, (syn Annette i Jacky Météyer i prawnuczek Pierra Clément), który prowadzi rodzinna firmę z żoną Anną, która ugości Państwa z polskim urokiem i gościnnością.

Serdecznie zapraszamy do naszej rodzinnej eksploatacji Szampana Météyer Père & Fils i na zwiedzenie naszego muzeum i piwnic.

 

 

Obecnie w domenie

Szampany autorstwa Francka Météyer

Champagne METEYER Père & Fils

39 rue de l'europe
02850 Trélou sur Marne

+33 (0)3.23.70.26.20

Godziny

Godziny przyjęć:
od poniedziałku do soboty
9.30 - 17.00

 

Napisz do nas

newslettery

Informacje o wydarzeniach , ofertach, targach.


Informacje prawne Mapa serwisu Kontakt Odwiedź nas Mini-blog Wyciskanie (Pressurage) Kompozycja Leżakowanie (Maturation) Wstrząsanie (Remuage)

Champagne METEYER Père & Fils - 39 rue de l'Europe 02850 Trélou sur Marne
Tél. +33 (0)3 23 70 26 20
- Nadużywanie alkoholu jest niebezpieczne dla zdrowia. Spożywać z umiarem -
© 2003-2024 Champagne METEYER Père & Fils - Réalisation enovanet - Moteur eChampagne - 1 visiteur connecté.