Mon compte Panier Payer en ligne
Fermer

Panier

★ Votre sélection ★
 Total TTC  
Commander

Historia

„Tradycja nie jest przestarzałym zwyczajem; ona utwierdza ".
Edward Norton

Nasza rodzinna firma istnieje od sześciu pokoleń. W roku 1860, Pierre Clément, winiarz w Trelou-sur-Marne odziedziczył jeden hektar winnic od teścia Arthura Narcy, który mieszkał w Montigny-sous-Châtillon. Pierre Clément jako pierwszy w Trélou sur Marne zainstalował, w 1929 roku, własną wyciskarkę o pojemności 2000kg. W tym samym roku wycisnął dla winiarzy z okolicy 156 beczek wina (około 32000 litrów), co było olbrzymią ilością w tych latach.

Syn Pierra - Jean Clément przejmuje winnice i powiększa eksploatację poprzez wymiany i wykup działek, następnie wydzierżawia winnice swojemu zięciowi - METEYER Jacky, który wraz z żoną Annette przyczynia się do zwiększenia obszaru winnic Szampana METEYER.
Dzisiaj właścicielem winnicy jest Franck METEYER, (syn Annette i Jacky Météyer i prawnuczek Pierra Clément), który prowadzi rodzinna firmę z żoną Anną, która ugości Państwa z polskim urokiem i gościnnością.

Serdecznie zapraszamy do naszej rodzinnej eksploatacji Szampana Météyer Père & Fils i na zwiedzenie naszego muzeum i piwnic.

 

Erreur pendant la requete SELECT * FROM formulaires WHERE id =